
Erdély FM
Erdély FM
Az Erdély FM rádió podcast csatornája
Epizódok (593)

Évadösszegző a Tompa Miklós Társulattal
A Reggeli felvonás mai adásában összegeztük a 2025–2026-os színházi évadot és bátran kijelenthetjük, hogy mozgalmas, sokszínű és szakmailag is kiemelkedő időszakon van túl a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata. Öt bemutató, fesztivál, kiszállások, rangos elismerések, kihívások: szóval bőven volt amiről beszélgetni. Mai vendégeink Berekméri Katalin művészeti igazgató és Fülöp Loránd produkciós igazgató voltak, akikkel közösen tekintettünk vissza az elmúlt évadra, és egy kicsit már a következőbe is bepillantottunk.
A Reggeli felvonás mai adásában összegeztük a 2025–2026-os színházi évadot és bátran kijelenthetjük, hogy mozgalmas, sokszínű és szakmailag is kiemelkedő időszakon van túl a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata. Öt bemutató, fesztivál, kiszállások, rangos elismerések, kihívások: szóval bőven volt amiről beszélgetni. Mai vendégeink Berekméri Katalin művészeti igazgató és Fülöp Loránd produkciós igazgató voltak, akikkel közösen tekintettünk vissza az elmúlt évadra, és egy kicsit már a következőbe is bepillantottunk.

Közeleg a MIVIT, a világ különböző pontjain elő magyar fiataljainak találkozója
A Magyar Ifjak Világtalálkozója (MIVIT) immár több mint egy évtizede teremt lehetőséget arra, hogy a világ különböző pontjain élő magyar fiatalok találkozzanak, barátságokat kössenek, közösen gondolkodjanak és erősítsék nemzeti összetartozásukat. Az idei találkozónak Nagykőrös ad otthont július 13. és 19. között. A Naplopó vendége Ács Tibor, a MIVIT főszervezője volt, akivel a diaszpórában élő magyar fiatalok kihívásairól, a tábor küldetéséről és a 2026-os program különlegességeiről beszélgettünk.
A Magyar Ifjak Világtalálkozója (MIVIT) immár több mint egy évtizede teremt lehetőséget arra, hogy a világ különböző pontjain élő magyar fiatalok találkozzanak, barátságokat kössenek, közösen gondolkodjanak és erősítsék nemzeti összetartozásukat. Az idei találkozónak Nagykőrös ad otthont július 13. és 19. között. A Naplopó vendége Ács Tibor, a MIVIT főszervezője volt, akivel a diaszpórában élő magyar fiatalok kihívásairól, a tábor küldetéséről és a 2026-os program különlegességeiről beszélgettünk.

PÁNIK: Magyari Zita Emese lelkész, ODFIE elnök
A pályakezdő podcast vendége Magyari Zita Emese ifjúsági és gyülekezeti lelkész, aki jelenleg Kolozsvár és Nagyvárad között ingázva éli az életét. Zita útja a szószékig minden, csak nem egyenes: katolikusnak keresztelt fiatalként úgy döntött, hogy unitárius lesz, majd az érettségit követően szinte azonnal a teológiára felvételizett. A PÁNIK műsorban többek között arról kérdezzük, hogy milyen nehézségekbe ütközik az ifjúsági és a gyülekezeti szolgálat összehangolásában, de mesél arról is, hogy milyen nőként vezetői szerepet betölteni az egyházi közegben.
A pályakezdő podcast vendége Magyari Zita Emese ifjúsági és gyülekezeti lelkész, aki jelenleg Kolozsvár és Nagyvárad között ingázva éli az életét. Zita útja a szószékig minden, csak nem egyenes: katolikusnak keresztelt fiatalként úgy döntött, hogy unitárius lesz, majd az érettségit követően szinte azonnal a teológiára felvételizett. A PÁNIK műsorban többek között arról kérdezzük, hogy milyen nehézségekbe ütközik az ifjúsági és a gyülekezeti szolgálat összehangolásában, de mesél arról is, hogy milyen nőként vezetői szerepet betölteni az egyházi közegben.

Színfalak mögött: a súgók munkája
A Reggeli felvonás mai adásában a súgók világába pillantottunk be! Különleges vendégeink voltak: Tóth Katalin és Simon Noémi, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának két súgója, akik ráadásul testvérek is. Rengeteg izgalmas kulisszatitokról hullt le a lepel: többek között kiderült, milyen apró jelekkel kérnek segítséget a színészek. Beszéltünk arról is, hogyan lehet elég hangosan súgni ahhoz, hogy a színpadon segítsen, de az első sorban ülő néző ne vegyen észre belőle semmit, és persze az is kiderült, segít-e a testvéri kötelék ebben a szakmában.
A Reggeli felvonás mai adásában a súgók világába pillantottunk be! Különleges vendégeink voltak: Tóth Katalin és Simon Noémi, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának két súgója, akik ráadásul testvérek is. Rengeteg izgalmas kulisszatitokról hullt le a lepel: többek között kiderült, milyen apró jelekkel kérnek segítséget a színészek. Beszéltünk arról is, hogyan lehet elég hangosan súgni ahhoz, hogy a színpadon segítsen, de az első sorban ülő néző ne vegyen észre belőle semmit, és persze az is kiderült, segít-e a testvéri kötelék ebben a szakmában.

Hogyan mesél a művészet egy katasztrófáról?
Egy év telt el a parajdi bányakatasztrófa óta, de a történet ma is tovább él az érintett közösségek emlékeiben. A „Bitter Salt Flow” művészeti projekt fotográfián, filmen és közösségi alkotásokon keresztül vizsgálja, hogyan alakította át a katasztrófa nemcsak a tájat és a vizeket, hanem az emberek mindennapjait is. A Naplopó vendégei a KopiaKollektiva alkotói, Kerekes Emőke fotográfus és Balla Zoltán operatőr voltak. Beszélgettünk a projekt születéséről, a helyiekkel közösen megvalósított műhelymunkákról, a készülő dokumentumfilmről, valamint a június 27-i gyulakutai bemutatóról és kiállításról.
Egy év telt el a parajdi bányakatasztrófa óta, de a történet ma is tovább él az érintett közösségek emlékeiben. A „Bitter Salt Flow” művészeti projekt fotográfián, filmen és közösségi alkotásokon keresztül vizsgálja, hogyan alakította át a katasztrófa nemcsak a tájat és a vizeket, hanem az emberek mindennapjait is. A Naplopó vendégei a KopiaKollektiva alkotói, Kerekes Emőke fotográfus és Balla Zoltán operatőr voltak. Beszélgettünk a projekt születéséről, a helyiekkel közösen megvalósított műhelymunkákról, a készülő dokumentumfilmről, valamint a június 27-i gyulakutai bemutatóról és kiállításról.

Három nap, rengeteg íz: érkezik a Taste of Transylvania boutique kiadása
A Taste of Transylvania néhány év alatt Erdély egyik legfontosabb gasztronómiai márkájává nőtte ki magát. A fesztivál ma már jóval több, mint egy rendezvény: találkozási pont a hagyomány és az innováció, a falusi konyha és a csúcsgasztronómia, a helyi termelők és a világszínvonalú séfek között. Június 19–21. között a marosvásárhelyi Vár ad otthont a Taste of Transylvania boutique kiadásának, amely Erdély ízeit, történeteit és közösségi élményét hozza közelebb a városlakókhoz és az idelátogatókhoz. A Naplopó vendége Trucza Adorján, vendéglátós, a Taste of Transylvania alapítója és főszervezője volt , akivel arról beszélgettünk, hogyan lehet újraértelmezni az erdélyi gasztronómiai hagyományokat, és milyen helyet foglalhat el Erdély a világ gasztrotérképén.
A Taste of Transylvania néhány év alatt Erdély egyik legfontosabb gasztronómiai márkájává nőtte ki magát. A fesztivál ma már jóval több, mint egy rendezvény: találkozási pont a hagyomány és az innováció, a falusi konyha és a csúcsgasztronómia, a helyi termelők és a világszínvonalú séfek között. Június 19–21. között a marosvásárhelyi Vár ad otthont a Taste of Transylvania boutique kiadásának, amely Erdély ízeit, történeteit és közösségi élményét hozza közelebb a városlakókhoz és az idelátogatókhoz. A Naplopó vendége Trucza Adorján, vendéglátós, a Taste of Transylvania alapítója és főszervezője volt , akivel arról beszélgettünk, hogyan lehet újraértelmezni az erdélyi gasztronómiai hagyományokat, és milyen helyet foglalhat el Erdély a világ gasztrotérképén.

Gombócról gombócra épített családi siker
Mi kell egy igazán különleges fagyihoz? Minőségi alapanyagok, kreatív ízkombinációk és egy összetartó család, amely nap mint nap azon dolgozik, hogy minden gombócban ott legyen a gondosság, a szenvedély és az a bizonyos házias ízvilág, amiért a vásárlók újra és újra visszatérnek. A Naplopó vendége Bíró Kinga, a Sóváradi Házi Fagylalt társalapítója volt, aki mesélt a családi vállalkozás mindennapjairól, a házifagylalt készítésének kulisszatitkairól, a gyerekek szerepéről a munkában, a nyári rendezvényekről és az izgalmas újdonságokról is.
Mi kell egy igazán különleges fagyihoz? Minőségi alapanyagok, kreatív ízkombinációk és egy összetartó család, amely nap mint nap azon dolgozik, hogy minden gombócban ott legyen a gondosság, a szenvedély és az a bizonyos házias ízvilág, amiért a vásárlók újra és újra visszatérnek. A Naplopó vendége Bíró Kinga, a Sóváradi Házi Fagylalt társalapítója volt, aki mesélt a családi vállalkozás mindennapjairól, a házifagylalt készítésének kulisszatitkairól, a gyerekek szerepéről a munkában, a nyári rendezvényekről és az izgalmas újdonságokról is.

Megállni egy pillanatra: az egyensúly nyomában az Everness Erdéllyel
A rohanó hétköznapok, az állandó online jelenlét, a stressz és a kiégés egyre több ember életét érinti. De hogyan találhatunk vissza önmagunkhoz, a valódi kapcsolódásokhoz és a belső egyensúlyhoz? A Rádióaktív vendége Simon Emőke, az Everness Erdély főszervezője volt, akivel arról beszélgettünk, miért vált ennyire aktuálissá a testi, lelki és mentális jóllét kérdése, és milyen élményeket, lehetőségeket kínál az idén először Marosvásárhelyen megrendezett Everness Erdély fesztivál.
A rohanó hétköznapok, az állandó online jelenlét, a stressz és a kiégés egyre több ember életét érinti. De hogyan találhatunk vissza önmagunkhoz, a valódi kapcsolódásokhoz és a belső egyensúlyhoz? A Rádióaktív vendége Simon Emőke, az Everness Erdély főszervezője volt, akivel arról beszélgettünk, miért vált ennyire aktuálissá a testi, lelki és mentális jóllét kérdése, és milyen élményeket, lehetőségeket kínál az idén először Marosvásárhelyen megrendezett Everness Erdély fesztivál.

Medvék és emberek: együttélés vagy konfliktus?
A medvekérdés továbbra is az egyik legégetőbb téma térségünkben. Egyre gyakrabban találkozhatunk medvékkel lakott területeken, miközben a mezőgazdasági károk és a veszélyes ember- medve találkozások is komoly kihívást jelentenek. A Naplopóban Szász István Endre állatorvossal jártuk körül a témát: mit kell tenni, ha medvét látunk a településen, hogyan zajlik egy befogás vagy áttelepítés, miként védekezhetnek a gazdák és a túrázók, valamint milyen tévhitek keringenek a közösségi médiában a medvékkel kapcsolatban.
A medvekérdés továbbra is az egyik legégetőbb téma térségünkben. Egyre gyakrabban találkozhatunk medvékkel lakott területeken, miközben a mezőgazdasági károk és a veszélyes ember- medve találkozások is komoly kihívást jelentenek. A Naplopóban Szász István Endre állatorvossal jártuk körül a témát: mit kell tenni, ha medvét látunk a településen, hogyan zajlik egy befogás vagy áttelepítés, miként védekezhetnek a gazdák és a túrázók, valamint milyen tévhitek keringenek a közösségi médiában a medvékkel kapcsolatban.

Fiatalokat vár az Erdélyi Hagyományok Háza önkéntes programja
Mit adhat egy önkéntes program a mai fiataloknak? Új barátságokat, értékes tapasztalatokat, szakmai fejlődést és bepillantást Marosvásárhely pezsgő kulturális életébe. A Naplopóban Balogh Zsolt és Marton László kulturális szervezők meséltek az Erdélyi Hagyományok Háza önkéntes programjáról, a nyári rendezvényekről, a fiatalokra váró lehetőségekről, valamint arról is, hogy miért nem feltétel a népi kultúra alapos ismerete a jelentkezéshez.
Mit adhat egy önkéntes program a mai fiataloknak? Új barátságokat, értékes tapasztalatokat, szakmai fejlődést és bepillantást Marosvásárhely pezsgő kulturális életébe. A Naplopóban Balogh Zsolt és Marton László kulturális szervezők meséltek az Erdélyi Hagyományok Háza önkéntes programjáról, a nyári rendezvényekről, a fiatalokra váró lehetőségekről, valamint arról is, hogy miért nem feltétel a népi kultúra alapos ismerete a jelentkezéshez.

Philothea Klub: egy hely, ahová jó tartozni
Bő három évtizede jelent biztos pontot gyerekeknek, fiataloknak és családoknak Marosvásárhelyen a Philothea Klub. Egy hely, ahol közösségek születtek, barátságok formálódtak, és ahol ma is fontos szerepet kap a lelki támogatás, a prevenció és az egymásra figyelés. Eszter beszélgetőpartnere Belényesi Gabriella, szociálpedagógus, a Philothea Klub vezetője volt, akivel az elmúlt 30 évről, a mai fiatalok kihívásairól, a közösség erejéről és az idei gyereknapi programokról beszélgettek.
Bő három évtizede jelent biztos pontot gyerekeknek, fiataloknak és családoknak Marosvásárhelyen a Philothea Klub. Egy hely, ahol közösségek születtek, barátságok formálódtak, és ahol ma is fontos szerepet kap a lelki támogatás, a prevenció és az egymásra figyelés. Eszter beszélgetőpartnere Belényesi Gabriella, szociálpedagógus, a Philothea Klub vezetője volt, akivel az elmúlt 30 évről, a mai fiatalok kihívásairól, a közösség erejéről és az idei gyereknapi programokról beszélgettek.

Reggeli Felvonás: generációk együttműködése a színházban
A Reggeli felvonás mai adásában a különböző generációk együttműködéséről beszélgettünk a színház világában: tapasztalatról, pályakezdésről, lehetőségekről és kihívásokról. A nagyon fontos egyéni megéléseken túl, szó esett a fiatal színházi alkotók lehetőségeiről, a társulati működésről és arról is, milyen lehet a színház 20 év múlva. Vendégeink: Berekméri Katalin, a Tompa Miklós Társulat művészeti igazgatója Kiliti Krisztián művészeti titkár És természetesen gratuláltunk a Ház a blokkok között című előadás UNITER-sikeréhez is!
A Reggeli felvonás mai adásában a különböző generációk együttműködéséről beszélgettünk a színház világában: tapasztalatról, pályakezdésről, lehetőségekről és kihívásokról. A nagyon fontos egyéni megéléseken túl, szó esett a fiatal színházi alkotók lehetőségeiről, a társulati működésről és arról is, milyen lehet a színház 20 év múlva. Vendégeink: Berekméri Katalin, a Tompa Miklós Társulat művészeti igazgatója Kiliti Krisztián művészeti titkár És természetesen gratuláltunk a Ház a blokkok között című előadás UNITER-sikeréhez is!

Mesevásár 2026: két nap mese, játék és varázslat
Idén is visszatér a szeretett Mesevásár, immár 9. alkalommal! Az Ariel Színház és a Pro-Kaart Kulturális Egyesület szervezésében május 30-31-én színes programokkal, bábelőadásokkal, meseolvasással, kézműves foglalkozásokkal és rengeteg meglepetéssel várják a családokat. Hallgassátok vissza a beszélgetésünket Fehér Csabával, az Ariel Színház PR-titkárával és Király Istvánnal, a Pro-Kaart Kulturális Egyesület alelnökével, akik minden fontos részletet elárultak az idei rendezvényről.
Idén is visszatér a szeretett Mesevásár, immár 9. alkalommal! Az Ariel Színház és a Pro-Kaart Kulturális Egyesület szervezésében május 30-31-én színes programokkal, bábelőadásokkal, meseolvasással, kézműves foglalkozásokkal és rengeteg meglepetéssel várják a családokat. Hallgassátok vissza a beszélgetésünket Fehér Csabával, az Ariel Színház PR-titkárával és Király Istvánnal, a Pro-Kaart Kulturális Egyesület alelnökével, akik minden fontos részletet elárultak az idei rendezvényről.

Nincs más út – versfilmek Tisza Kata szövegei alapján
Holnap este, azaz május 27-én különleges filmes és irodalmi élmény várja a közönséget a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Kistermében. A „Nincs más út – versfilmek Tisza Kata szövegei alapján” című est két mélyen emberi történetet hoz közel hozzánk: fájdalomról, kapcsolódásról és az önmagunkhoz vezető útról. A vetítéssel egybekötött eseményről Simó Franciskával, a film rendezőjével és Kovács Károllyal, az alkotás zeneszerzőjével beszélgettünk a Rádióaktívban, akikkel a kulisszák mögé is bepillanthattunk.
Holnap este, azaz május 27-én különleges filmes és irodalmi élmény várja a közönséget a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Kistermében. A „Nincs más út – versfilmek Tisza Kata szövegei alapján” című est két mélyen emberi történetet hoz közel hozzánk: fájdalomról, kapcsolódásról és az önmagunkhoz vezető útról. A vetítéssel egybekötött eseményről Simó Franciskával, a film rendezőjével és Kovács Károllyal, az alkotás zeneszerzőjével beszélgettünk a Rádióaktívban, akikkel a kulisszák mögé is bepillanthattunk.

Egy képzőművészeti kiállítás mindenkihez szól
Siklódi Fruzsina Erzsébet képzőművész volt a Naplopó csütörtöki vendége, akivel hazatérésről, friss kiállításokról és a művészet emberközeliségéről beszélgettünk.
Siklódi Fruzsina Erzsébet képzőművész volt a Naplopó csütörtöki vendége, akivel hazatérésről, friss kiállításokról és a művészet emberközeliségéről beszélgettünk.

PÁNIK: Köllő Magor Örs szoftvermérnök
A Pánik vendége Köllő Magor Örs szoftvermérnök és egyesületi vezető. Magor élete a végletek és az izgalmas egyensúlyozások terepe: míg munkaidőben egy multinacionális cégnél vezet csapatot, szabadidejében robotikát, drónozást és mesterséges intelligenciát oktat gyerekeknek, vagy épp hátrányos helyzetű fiataloknak szervez nemzetközi programokat. De vajon milyen út vezetett Székelyföldről a kolozsvári Műszaki Egyetemig? Miért döntött úgy, hogy a külföldi lehetőségek ellenére itthon, Erdélyben tervezi a jövőjét? És milyen volt Magor számára a covid kellős közepén elkezdeni a karrierépítést? Beszélgetésünkben ennek járunk utána.
A Pánik vendége Köllő Magor Örs szoftvermérnök és egyesületi vezető. Magor élete a végletek és az izgalmas egyensúlyozások terepe: míg munkaidőben egy multinacionális cégnél vezet csapatot, szabadidejében robotikát, drónozást és mesterséges intelligenciát oktat gyerekeknek, vagy épp hátrányos helyzetű fiataloknak szervez nemzetközi programokat. De vajon milyen út vezetett Székelyföldről a kolozsvári Műszaki Egyetemig? Miért döntött úgy, hogy a külföldi lehetőségek ellenére itthon, Erdélyben tervezi a jövőjét? És milyen volt Magor számára a covid kellős közepén elkezdeni a karrierépítést? Beszélgetésünkben ennek járunk utána.

Reformkor és nemzeti ébredés a Teleki Téka új kiállításán
A reformkor szellemiségét, a nemzeti ébredés időszakát és a könyvek közösségformáló szerepét idézi meg a „…a haza fényre derül!” című kiállítás, amely május 21-től várja az érdeklődőket a marosvásárhelyi Teleki Tékában. Lázok Klára, a Teleki Téka főkönyvtárosa és László Lóránt, a tárlat kurátora meséltek a kiállítás különlegességeiről, a bemutatott ritka dokumentumokról, valamint arról is, miért aktuális ma is a reformkor üzenete. A beszélgetés során szó esett a Múzeumok Éjszakája telekis programjáról is, amely szombaton izgalmas élményekkel várja a látogatókat.
A reformkor szellemiségét, a nemzeti ébredés időszakát és a könyvek közösségformáló szerepét idézi meg a „…a haza fényre derül!” című kiállítás, amely május 21-től várja az érdeklődőket a marosvásárhelyi Teleki Tékában. Lázok Klára, a Teleki Téka főkönyvtárosa és László Lóránt, a tárlat kurátora meséltek a kiállítás különlegességeiről, a bemutatott ritka dokumentumokról, valamint arról is, miért aktuális ma is a reformkor üzenete. A beszélgetés során szó esett a Múzeumok Éjszakája telekis programjáról is, amely szombaton izgalmas élményekkel várja a látogatókat.

A válás lélektana: veszteség, alkalmazkodás, újrakezdés
A válás sokkal több, mint egy kapcsolat vége: egy mély érzelmi és pszichológiai folyamat, amely nemcsak a feleket, hanem a gyermekeket és az egész családi rendszert is érinti. Milyen lelki szakaszokon megy keresztül az ember ilyenkor? Hogyan hat mindez az önértékelésre, a mindennapokra és az újrakezdés lehetőségére? Mai beszélgetésünkben Dr. Kovács Réka Rozália pszichológussal és családterapeutával járjuk körül a válás kimondatlan nehézségeit, a gyermekek érzelmi biztonságát, az egyedülálló szülőség kihívásait, valamint azt is, hogyan lehet egy nehéz időszakból fokozatosan egy stabilabb, tudatosabb élet felé elindulni.
A válás sokkal több, mint egy kapcsolat vége: egy mély érzelmi és pszichológiai folyamat, amely nemcsak a feleket, hanem a gyermekeket és az egész családi rendszert is érinti. Milyen lelki szakaszokon megy keresztül az ember ilyenkor? Hogyan hat mindez az önértékelésre, a mindennapokra és az újrakezdés lehetőségére? Mai beszélgetésünkben Dr. Kovács Réka Rozália pszichológussal és családterapeutával járjuk körül a válás kimondatlan nehézségeit, a gyermekek érzelmi biztonságát, az egyedülálló szülőség kihívásait, valamint azt is, hogyan lehet egy nehéz időszakból fokozatosan egy stabilabb, tudatosabb élet felé elindulni.

A Boróka új kihívása: készülődés a Zalai Kamaratánc Fesztiválra
Komoly szakmai mérföldkő előtt áll a marosvásárhelyi Boróka Néptáncegyüttes: május 30-án a zalaegerszegi Zalai Kamaratánc Fesztiválon képviselik Erdélyt a hivatásos Háromszék Táncegyüttes mellett. De hogyan jut el egy amatőr néptáncegyüttes egy ilyen rangos eseményre? Milyen felkészülés előzi meg a fellépést, és mit vár a csapat ettől a különleges lehetőségtől? A Naplopóban Varró Hubával, a Boróka Néptáncegyüttes alapító-vezetőjével beszélgettünk a fesztiválra való készülődésről, a csapat mindennapjairól és a közelgő tervekről.
Komoly szakmai mérföldkő előtt áll a marosvásárhelyi Boróka Néptáncegyüttes: május 30-án a zalaegerszegi Zalai Kamaratánc Fesztiválon képviselik Erdélyt a hivatásos Háromszék Táncegyüttes mellett. De hogyan jut el egy amatőr néptáncegyüttes egy ilyen rangos eseményre? Milyen felkészülés előzi meg a fellépést, és mit vár a csapat ettől a különleges lehetőségtől? A Naplopóban Varró Hubával, a Boróka Néptáncegyüttes alapító-vezetőjével beszélgettünk a fesztiválra való készülődésről, a csapat mindennapjairól és a közelgő tervekről.

Mire számíthatunk idén a Múzeumok Éjszakáján?
A Múzeumok Éjszakája idén is megtölti élettel a város múzeumait, galériáit és rejtett történelmi helyszíneit. A gazdag programkínálatban minden korosztály találhat kedvére valót, a tárlatvezetésektől és történelmi kiállításoktól kezdve a szabadulószobákon, workshopokon és koncerteken át egészen az éjszakai csillagvizsgálásig. De hogyan áll össze egy ekkora eseménysorozat? Melyek az idei legizgalmasabb újdonságok, és hogyan próbálják a szervezők közelebb hozni a múzeumok világát a fiatalabb generációhoz is? Többek között ezekről beszélgettünk dr. Sárándi Tamással, a Maros Megyei Múzeum muzeológusával.
A Múzeumok Éjszakája idén is megtölti élettel a város múzeumait, galériáit és rejtett történelmi helyszíneit. A gazdag programkínálatban minden korosztály találhat kedvére valót, a tárlatvezetésektől és történelmi kiállításoktól kezdve a szabadulószobákon, workshopokon és koncerteken át egészen az éjszakai csillagvizsgálásig. De hogyan áll össze egy ekkora eseménysorozat? Melyek az idei legizgalmasabb újdonságok, és hogyan próbálják a szervezők közelebb hozni a múzeumok világát a fiatalabb generációhoz is? Többek között ezekről beszélgettünk dr. Sárándi Tamással, a Maros Megyei Múzeum muzeológusával.